Osobnost měsíce...

archiv časopisu Porträt

Tereza Kostková

Je dobré nebát se otázek a zůstat někdy s dětmi déle. Ne zhasnout a jít, ale nechat noc působit. Však i my to někdy děláváme v baru u vína…

 

Věcí v životě je na výběr spousta. Ale když sleduji nějakou myšlenku a udělám první krok, tak ten mne vede dál. I takhle se plní sny.


„Cítila jsem, že dům vznikl na dobrých základech, pro velkou rodinu. Když se mi to po letech potvrdilo, naskákala mi husí kůže.“

horoskop

TEREZA KOSTKOVÁ – OSOBNÍ HOROSKOP

Podstatnou je mimořádná schopnost mít v pořádku svou osobnost. A ta je pak schopna rozlišit detaily mezi dobrým, lepším a tím, co neposkvrní její duši. Svým přirozeným zaměřením na detail hledá nové způsoby, jak v mysli správně utřídit a uspořádat informace. Má vrozený smysl pro slušnost
a důstojnost a nikdy nedovolí, aby cokoliv pošpinilo čistotu jejích ideálů. Svět a lidi v něm a ani situace nesoudí, nekritizuje ani sebe, ani druhé.

 

Má velmi inteligentní a bystrý intelekt s mnohostranným nadáním, s velmi rychlou orientací v každé situaci, se zájmem o všechno dění a novinky. Je to společenská, velmi kultivovaná a reprezentativní osobnost s přirozeným šarmem a mimořádným životním elánem, kterým okolí nejprve nadchne,
a poté ovlivní.

Problémy řeší s lehkostí a někdy s humorem, díky bleskovému soustředění, které je jí přirozené. Nelpí na dogmatech, umí přiznat svůj omyl i přijmout názor jiných – musí ovšem dávat smysl.

Tvůrčí neklid a mnohostrannost zájmů Tereze dodává spoustu zkušeností a tyto zkušenosti nikdy nepřijdou nazmar. Nenutí své názory jiným, je to demokrat s věčně mladým myšlením. Slunce v 10. domu předurčuje slávu, je příkladem a inspirací pro ostatní. Ušlechtilá povaha, nedůstojnost či nemorálnost nenávidí.

 

 

Luna v Kozorohu v 5. domu

Své bezpečí nachází v pocitu užitečnosti pro druhé. Aby utlumila někdy se objevující vnitřní pochybnosti, hledá pochopení a schválení zvenčí. To může vést k zapomínání na sebe. Je proto důležité si neustále připomínat, co chce člověk pro sebe a vlastně taky od sebe. Její vztah s dětmi má pevný citový základ a v osobních vztazích hrají významnou roli emoce.

Merkur v Blížencích a 9. domu je Merkur s bystrým a jasným úsudkem. Díky své přirozené inteligenci je neustále mladý, má chuť stále objevovat, vést zajímavé diskuse a všechno dělá s elánem a plným nasazením. Je vynikající řečník – svěží, nápaditý a hbitý, se znalostmi a zajímavými názory. Postavení Merkura v 9. domu vytváří spojení s vyšším vzděláním a věděním. Dá se říct, že u herecky její sebevzdělání nikdy neskončí. Má mimořádnou schopnost být první u důležitých informací. Ráda cestuje a snadno se učí cizí jazyky. Možná má ráda staré knihy. Pro svou prozíravost
a schopnost diplomacie je vyhledávaným rádcem. Má schopnost myslet na více úrovních najednou.

Venuše v Blížencích a v 10. domu je veselá, šlechetná, společenská. Potřebuje svobodu a jiskru, která se rozvine v žár, až ji bude milovaný člověk objevovat.

 Mars v 11. domu ve znamení Lva má příznivé aspekty, a tak utváří upřímnou, nebojácnou, vůdčí, nezávislou a hrdou povahu s velmi pevným smyslem pro čest, zodpovědnost a spravedlnost. Má mocnou a silnou vůli.

Jupiter v 9. domu ve znamení Lva chápe, že materiální podmínky jsou spojeny se stabilitou. Zdroje mají plynout dovnitř tak, jako plynou i ven.

Saturn dodává osobnosti Terezy Kostkové trpělivost a pracovitost, aby vytvořil vážnou osobní potřebu dosáhnout uznání. Může se stát, že očekává příliš od ostatních, ale je stejně náročná i sama na sebe.