Osobnost měsíce...

archiv časopisu Porträt

jan přeučil

“Táta s maminkou byli členy ochotnického spolku Belveder a já díky tomu dostal svou první roli – kynutého knedlíka. Maminka mi ušila velký krepový kostým, udělala mi na něj fleky jako od odmáčky a já v něm pak při premiéře přešel volným krokem přes jeviště.”

 

„Člověk má takovou váhu, jakou váhu má jeho slovo. Velkou roli ale hraje i slušnost, noblesa, chování a zevnějšek, včetně oblečení. Když jde herec po ulici, mělo by být znát, že jde osobnost. Chování a mluva pak ovlivňuje i další lidi a jejich okolí.”

 

“Humor je pro život moc důležitý a i proto rád dělám rozhlasovou Humoriádu, populární pořad, který už léta denně od čtyř do pěti vysílají regionální stanice. Rozhlasové herectví považuji za velmi náročné. Do hlasu totiž musíte vložit úplně všechno.”

horoskop

JAN PŘEUČIL – OSOBNÍ HOROSKOP

Jemný, uhlazený vizionář s velkým osobním charisma.

 

Za zcela mimořádné, až geniální, lze považovat jeho myšlení a vyjadřování. Je nezávislé, originální, intuitivní a má skvělé abstraktní myšlení. Hercovy činy provází štěstí. Je prodchnut touhou změnit svět. Jeho obrovská energie pramení v hlubinách. Má sklony ke snění, lásku k poezii a umění vůbec.

Jde o člověka s mimořádně vypilovanou kulturou slova. Může být vůdcem, a to vždy taktním a přizpůsobivým. Vnější klid navenek zastírají často mohutné vášně, které jsou však dobře ovládány. Během života pocítí mnoho osudových ran, které však snáší s nadhledem filozofa. Jan Přeučil je humanistický, tolerantní, nesobecký, altruistický, družný, intuitivní, hluboký, nekonvenční, originální, vynalézavý, nezávislý a taky velký optimista.

Díky konstelaci Slunce kvadratura Měsíc u něj může docházet k určité nerozhodnosti bránící správně volit mezi každodenními povinnostmi.

Zdvořilost, laskavost, vznešené vystupování, přívětivost, potřebu klidu mu přináší Měsíc v Býku.

Opatrnost, obezřetnost, uvážlivost, sebeovládání, prozíravost, vytrvalost, trpělivost, takt a uzavřený charakter s konzervativními sklony, trvalá přátelství, vzdělanost a nadvládu nad nevědomím získává herec z konstelace Měsíc sextil Saturn.

Při jeho práci hraje důležitou úlohu inspirace nebo sen a jemné duševní schopnosti. Umí koncentrovat energii, má pevné nervy, je pečivý, spolehlivý, výkonný a ukázněný i při nepřízni osudu.

Jeho ctižádostivá, konzervativní, vážná, bystrá, korektní, oddaná povaha ctí zákony a ortodoxní názory. Konstelace Jupiter trigon Neptun rozvíjí duchovnost, ušlechtilost, přívětivost, velkorysost, velké osobní kouzlo a jemné mravy.