Osobnost měsíce...

archiv časopisu Porträt

Igor chmela

Když jsem řekl mámě, že půjdu studovat DAMU, prohlásila: „K čemu, jseš normální?“ Byl jsem dva roky traťový dělník, mohl jsem být traťmistr, oženit se a žít v paneláku…

 

Na oslavě nedožitých otcových šedesátin se sešla po letech celá rodina a vznikla z toho tradice. Čím jsme starší, tím raději se vidíme a těšíme se na sebe. Ostatně co jiného máme než rodinu?

 

I covid nám ukázal, že jsme rozkročení mezi fraškou a tragédií. A když nás herce v době, kdy se nikam nesmělo, prezident vyzval, abychom šli za seniory, tak jsem ho tedy poslechl.

horoskop

IGOR CHMELA – OSOBNÍ HOROSKOP

Podstatou člověka, které má Slunce ve znamení Kozoroha, je žít skrze budování. Má k tomu všechny potřebné vlastnosti – vytrvalost, trpělivost, ctižádost, houževnatost. Vždy vyloží veškeré úsilí, aby práci, kterou si zvolil, nebo která mu byla zadaná, zvládl na maximum a nic neponechá náhodě. Je ochoten začínat stále znova stejný úkol či práci, dokud nedosáhne výsledku, se kterým je on spokojen. Obtížné úkoly či překážky ho zocelují – nepůsobí mu rozhodně žádné útrapy. Často si takové vybírá sám a přijímá je jako výzvu. Ve společnosti je to člověk veselý a velmi příjemný. Svou podstatou je však vážný, zodpovědný a spolehlivý. Proto má důvěru jiných lidí, k tomu se přidává i jeho takt a mlčenlivost. Jeho humor je bystrý a inteligentní a nenechá se strhnout k povrchnostem. Povrchní projev je pro něj zcela nepřijatelný. Někdy je mu samota příjemnější než jakákoliv společnost. Nikdy nechce ztrácet čas – to je pro něj důležité.

 

Jeho ascendent ve Vodnáři je ascendentem novátorů, objevitelů, vizionářů. Své vědomí zaměřuje na nové a nezvyklé pohledy na život. Je pro druhé velmi inspirativní. Velmi snadno nachází podstatu věcí a vytváří originální teorie. Bravurně ovládá umění odosobnit se, a tak je schopen vidět pravdu,
i osobní situace, nezaujatým způsobem. Pokud mu něco nedává smysl, boří hranice, tradice i pravidla. Jednoduše nachází nové řešení problémů.

 

Díky Luně v Rybách a jejich daru intuice vidí do jiných lidí, do jejich životů i srdcí. Snaží se chápat lidi přes filtr soucitu, pochopit je a pomáhat jim skrze zcela obyčejné věci. To pravé uspokojení v životě je osobní a příliš niterné. Týká se jen skutečných hodnot, hlubokých myšlenek a důležitých poznání. Rovnost v mezilidských vztazích a spravedlnost je nesmírně důležitá a je ochoten ihned udělat něco pro někoho méně šťastného, než je on sám. Může se stát, že velkou část života hledá to, co jeho duše skutečně potřebuje.

 

Pokud cokoliv tvoří či buduje, musí mít přesný plán a jasný cíl. Jeho Merkur ve znamení Kozoroha je metodický a organizovaný. Merkur v 11. domu je spojka ve společenských vztazích. Jeho názory jsou objektivní, nezatížené vlastními filtry a pokaždé velmi vlídné. Radost a občerstvenou mysl mu přináší lidé se zajímavými nápady, nezvyklými postřehy a rozmanitými názory, protože jeho mysl má široký záběr, je všestranná a netradiční. Velmi důležité je uvědomovat si, k čemu a jak svou mysl používá.

 

Venuše ve znamení Štíra je o moci lásky a ta nakonec vždy vítězí pod heslem „všechno nebo nic“. Velmi intenzivní a současně romantická povaha. Náhled na lásku je založen na totálním závazku. Nezabývá se zbytečnostmi a od svého partnera vyžaduje angažovaný vztah. Ať se děje cokoliv, jeho postoj je však vždy důstojný.

 

Pro Marse ve Štíru je typické skrývání své síly a ukazuje ji až v pravý okamžik. Má silný smysl pro přežití. To v okolí vždy vyvolá nějakou reakci, a tak vždy a ke každému nějak pronikne a často vyvolá u ostatních základní životní změny. Je pevný, soběstačný, aktivní, disciplinovaný a cílevědomý. Mars v 9. domu je dobrodružný cestovatel se zájmem o filozofii.

 

Jupiter ve Štíru, stejně jako Slunce v Kozorohu, absolutně nesnáší povrchní projevy jiných lidí. Své problémy řeší se vší vážností a v tajnosti. Při jejich řešení vyniká prozíravostí a rozvážností. Je ochoten se do všeho ponořit, aby pochopil podstatu. V jeho životě ho může omezovat jen to, co považuje za neodolatelné. A tak, jako Mars v 9. domu, tak i Jupiter v 9. domu vytváří obrovskou touhu po cestování, které mu velmi prospívá a je řešením pro spoustu životních situací.

 

Saturn ve znamení Býka formuje silnou touhu po finančním zaopatření a stejně tak silnou touhu po bezpečném citovém životě, pokud možno bez jakýchkoliv výkyvů. Saturn ale nic nedává zadarmo, na vše si musel a musí vydělat sám. Je pracovitý, trpělivý, ukázněný, s věcným přístupem k životu. Posuzuje věci podle jejich užitku. Je pravdomluvný a má silně vyvinutý smysl pro spravedlnost.